Thermowood - Termal Modifikasyon İşlemi (Thermally Modified Timber - TMT); ahşabın iç ısısının 200℃ üzerine çıkarılması yoluyla nem alma ve deforme olma davranışının minimize edilmesi işlemidir. Ahşabın içerisinde yer alan bağıl nemin ayrıştırılması sonucu ürünler mantarlaşmaya ve buna bağlı çürümeye karşı direnç kazanmış, iklimsel zorlamalara karşı maksimum dayanıklılığa ulaşmış olurlar.

Thermowood İşlemi uygulanan ahşaplar; mantar ve benzeri zararlı organizmalar üretmez, eğilme, bükülme ve boydan çekme yapmaz. Mevsimsel şartlardan olumsuz olarak etkilenmez. Ahşabın içerisinde yer alan bağıl nemin ayrıştırılması sayesinde; Thermowood ürünlerinin neme dayanımı, çürümeye karşı direnci ve dış hava koşullarında maksimum ölçüsel kararlılığı sağlanır.

Tantimber, termal modifiye süreçlerinde ve üretimin tüm aşamalarında, yüksek kalite standartlarında tanımlanmış ileri işlem adımlarını uygular. Tantimber ürünlerinin tamamı Avrupa Teknik Normları CEN/TS 15679’a göre üretilir ve EN 350-2, EN 355 dayanıklılık sınıflarından Sınıf 1 ve Sınıf 2’de yer alır.

Tantimber’ın uyguladığı Thermowood süreci; hiçbir aşamada herhangi bir kimyasal maddenin kullanılmadığı doğal bir süreçtir. Bu sürece tabi tutulan ürünler tamamen çevre dostu ve geri dönüştürülebilir olup, herhangi bir zararlı kalıntı içermez.

Tantimber Uluslararası Thermowood Birliği (ITWA - International Thermowood Association) üyesidir.

THERMOWOOD SÜRECİ

Çevreci, dayanıklı, uzun ömürlü ve doğal...

ÜRÜNLER

DECK ÜRÜNLERİ

 

Dış mekan ve ıslak mekan zemin kaplamaları için uygun çözümler olan Tantimber Deck Kaplamaları; kalınlık, genişlik ve profil seçenekleriyle zengin bir skalaya sahiptir. Doğru ürünün doğru hammadde ile üretildiğine olan inancımız ile; sürdürülebilir ormanlardaki farklı ağaç türlerinin en kaliteli örneklerini kullanarak sizlere sunduğumuz Tantimber Deck Kaplamaları; birbirinden farklı mimari estetik konseptlere seslenen, modern, uzun ömürlü ve fonksiyonel yapı çözümleridir.

Özenle seçilmiş Dişbudak, Çam ve İroko hammaddelerinden ürettiğimiz deck kaplama çözümleri ile; teraslara, bahçelere, banyolara, yürüme yollarına ve peyzaj mimarisine uzun ömürlü, yüksek performanslı bir estetik boyut kazandırıyoruz.

DİŞBUDAK DECK 

Menşei: Kuzey Amerika

Botanik İsim: Fraxinus Americana

Biyolojik Ömür: Min. 25 Yıl

Dayanıklılık Sınıfı: 1

Ağaç Kategorisi: Sert Ağaç

İROKO DECK

Menşei: Kamerun

Botanik İsim: Milicia Excelsa (Chlorophora Excelsa)

Biyolojik Ömür: Min. 25 Yıl

Dayanıklılık Sınıfı: 1

Ağaç Kategorisi: Sert Ağaç

ÇAM DECK

Menşei: Finlandiya

Botanik İsim: Pinus Sylvestris

Biyolojik Ömür: 15-25 Yıl

Dayanıklılık Sınıfı: 2

Ağaç Kategorisi: Yumuşak Ağaç

CEPHE ÜRÜNLERİ

Tantimber Thermowood Cephe Kaplamaları, yüksek estetik bir görselliğe sahip olmasının yanında üst düzey dayanıklılıkları ile yapılara değer katar. Nefes alabilen, doğal ve sağlıklı yapısı ile binanın değerini arttırırken aynı zamanda ısı yalıtım özelliği de sağlar. Termal modifiye edilmiş cephe kaplamaları dış hava koşullarına en dayanıklı ahşap ürünler olup, dekoratif araç olarak da pek çok mimari çözümde ana ya da tamamlayıcı cephe uygulama çözümü olarak değerlendirilmektedir.

Dişbudak, Çam, Kavak, İroko ve Ayous ağaçlarından imal ettiğimiz Tantimber Cephe Kaplamalarımızı ihtiyaçlarınıza göre seçebileceğiniz birçok profil ve ölçü alternatifleri ile sunmaktayız. Farklı kalınlıklara göre oluşturduğumuz özel cephe profilleriyle yatay ve dikey kullanımlar için birçok çözüm üretmekteyiz.

 
ÇAM CEPHE

Menşei: Finlandiya

Botanik İsim: Pinus Sylvestris

Biyolojik Ömür: 15-25 Yıl

Dayanıklılık Sınıfı: 2

Ağaç Kategorisi: Yumuşak Ağaç

DİŞBUDAK CEPHE

Menşei: Kuzey Amerika

Botanik İsim: Fraxinus Americana

Biyolojik Ömür: Min. 25 Yıl

Dayanıklılık Sınıfı: 1

Ağaç Kategorisi: Sert Ağaç

İROKO CEPHE

Menşei: Kamerun

Botanik İsim: Milicia Excelsa (Chlorophora Excelsa)

Biyolojik Ömür: Min. 25 Yıl

Dayanıklılık Sınıfı: 1

Ağaç Kategorisi: Sert Ağaç

AYOUS CEPHE

Menşei: Kamerun

Botanik İsim: Triplochiton Scleroxylon

Biyolojik Ömür: 15-25 Yıl

Dayanıklılık Sınıfı: 2

Ağaç Kategorisi: Sert Ağaç

CEPHE ÖLÇÜLERİ
DECK ÖLÇÜLERİ
 

PARKE ÜRÜNLERİ

LAMİNE PARKE

Hırvatistan’ın en değerli Meşe ağaçlarından elde edilen hammaddeler, tesisimizde hassas üretim süreçlerinden geçerek yüksek dayanımlı modern yapı ürünleri halini alır.

Tantimber Lamine Parkeler; cilalı, yağlı, eskitme, fırçalı ve el işleme yüzey seçenekleriyle, 120 mm / 150 mm / 190 mm / 205 mm / 225 mm / 255 mm genişliklerde değişik renk alternatiflerine sahiptir. Farklı uygulama alanları (yerden ısıtma vb.) için ahşabın eşsiz doğallığını sunan lamine parkelerimiz, mekanlarınız için uzun ömürlü ve estetik bir zemin döşemesi çözümüdür.

Balık Sırtı ve Macar (Chevron) parkelerden, farklı görsel tercihlere hitap eden desen alternatiflerine kadar Tantimber Lamine Parkelerimiz, tasarım konseptlerini başarıyla bütünler.

MASİF PARKE

Tantimber Masif Parkelerimiz, Hırvatistan ve Macaristan’ın en kaliteli Meşe ağaçlarının yetiştiği Slavonya bölgesinin sürdürülebilir ormanlarından

gelen iç açıcı doğallığı, mekanlara aktarır.

Thermowood işlemi ile dayanıklılığı artırılan Dişbudak ve İroko ağaçlarından üretittiğimiz masif parkelerin yanında, özgün dokusu ile Meşe ağacından masif parkelerimiz ile de zeminlerde farklılık yaratıyoruz.

 

Tantimber Masif Parkelerimiz ile yüzey işlemi görmemiş (cilasız) parkelerin yanı sıra, sistre ve cila gereksinimini ortadan kaldırarak zaman ve risk tasarrufu sağlayan hazır cilalı ve yağlı parke alternatifleri de sunmaktayız.

Balık Sırtı ve Macar (Chevron) parke seçenekleriyle, birbirinden farklı dizayn konseptlerine seslenen desen alternatifleriyle Tantimber Masif Parke çeşitlerimiz; tasarımcılara ve mekan sahiplerine hayal güçleri doğrultusunda seçme özgürlüğü verir.

Tantimber Masif Parkelerimiz, 15 mm ve 20 mm ve 27 mm olmak üzere farklı kalınlıklarda ve genişliklerdedir. 400 mm genişlik ve 5000 mm uzunluğa kadar ebat çeşitliliğine sahiptir.

MARKÜTERİ PARKE

Marküteri Parke sanatının tarihi 1300’lere kadar uzanır. Tamamen tasarım taleplerine cevap vermek amacı ile ortaya çıkan bu zemin döşemesi, farklı ağaç cinsleri ve değişik ebatlarda ahşap parçacıklarının desenler yaratılarak birleştirilmesiyle oluşur.

Tasarım ve ölçü tercihleri doğrultusunda ürettiğimiz özel Tantimber Marküteri Parkelerimiz ile hayal güçlerinizdeki fikirleri hayata aktarıyoruz.

Geleneksel ahşap ustalığının modern teknolojiyle buluşmasından doğan Tantimber Marküteri Parkelerimiz ile tarihsel motiflerin ve dokuların izlerini tüm gizem ve ihtişamıyla mekanlara taşıyoruz.

 
GALERİ

Chakra Mağazası
İstanbul

 

KATALOGLAR

2019 ÜRÜN KATALOĞU

DECK UYGULAMA ÖNERİLERİ

CEPHE UYGULAMA ÖNERİLERİ

KERESTE KALİTE TANIMLARI

DIŞ MEKAN ÜRÜN KALİTELİ TANIMLARI

 
instagram (2).png
email (3).png
smartphone (3).png